Günün Raporu - 17 Sayfa

Konu: Günün Raporu

Sayfa 17 - Toplam 18 İlkİlk ... 715161718 SonSon
172 Sonuçtan 161-170 Arası Gösteriliyor
    pazarları severim ama sorun şu ki hemen ardında pazartesi var fırtına öncesi sessizlik gibi korkunç bir şey bu nedir ya
    Son düzenleyen kassandra, 17-05-2015 saat 22:24.

Mia San Mia
    Alıntı Yaparak Cevapla  

Yorgun ve AÇ!
    vertigo ~
    Alıntı Yaparak Cevapla  

Şiir yazıyorum ben arkadaş...Ne gizli hazinelerim varmış da haberim yokmuş aslında bütün mesela düşüncelerini kağıda dökebilmek duygular dile gelince daha bir gerçekçi ve hissedilir...
    Alıntı Yaparak Cevapla  

efem merabalar herkese. günler gitti aylar gitti bayadır yokkum forumda. yoğun bir tempoda çalışıyorum birazda onun etkisi var tabi. kimsede yok bu forumda baya tenhalaştı tek dolaşmaya korkuyorum gapscısı var çalıncısı var memleketin hali ortada zaten. 14 yaşındaki kıza 11 kişi tecavüz ediyor. üstüne üstlük tecavüzcülerin akrabaları kızın ailesine tehditler savuruyor aslında konu açacaktım ama fazla uzun kalamayacağım buradan paylaşayım. tecavuze uğruyan çocugun avukatı twitter hesabından elinden geldiğince olayı anlatmış

14 yaşında 11 kişinin tecavüzüne uğrayan çocuğun avukatı H.A'nın Twitter'dan yazdıkları)
    Birazdan 11 tane şüphelisinin ve 15 yaşında bir mağdurunun olduğu, içinde uyuşturucu ve tecavüz geçen bir ağır ceza duruşmasına gireceğim.
    Bu arada ben mağdur vekiliyim. 14 yaşında 9 kişinin tecavüzüne uğramış ve şimdi korkudan şikayetçi değilim diyen bir çocuğun avukatıyım.
    14 yaşındaki kıza zorla uyuşturucu verip bayıltan ve sırayla tecavüz eden bir de bunu videoya çekip paylaşan sanıkların ifadeleri şok edici
    Sırf kız evden kaçıyor ve de sigara içiyor diye nerdeyse tecavüzü mazur gösterecek şekilde savunma yapan avukatlar bile var karşımda
    Kız o kadar korkmuş ki duruşma boyunca elimi bırakmadı, ifade vermek için sanıkların dışarı çıkmasını istedi, olayı anlatırken hep ağladı.
    11 sanıktan 5'i tutuklu diğer 6'sı için de tutuklama istedim. Heyet karar için ikinci kez ara verdi. Duruşma 10:30'dan beri devam ediyor.
    3,5 saat ve 21 sayfa tutanak sonunda tutukluların tutukluluk hallerinin devamı ile tutuksuz olanların tutuklanmalarına karar verildi.
    Sanık yakınları arbede çıkardı, mağdur kıza annesine ve bana saldırmaya kalktı. Polis eşliğinde kaleme sığındık. Disarda kıyamet kopuyor.
    14 yaşındaki tecavüz mağduru ve avukatı bana tecavüzcülerin aileleri siz nasıl insanlarsınız diye saldırdı. Asıl siz nasıl insanlarsınız?
    Sonuçta ilk celse bile olsa, henüz infaza yönelik hüküm kurulmamış da olsa o 11 tecavüzcü duruşmadan sonra cezaevine gidecek. Bu bile yeter.
    Evet suçu ispatlanana kadar herkes masumdur ve burda 14 yaşında bir çocuğa tecavüzden bahsediyoruz. Hem de 11 kişi tarafından. Ne masumiyeti
    30 yıllık ömrümün ve 6 yıllık meslek hayatımın en zor saatlerini yaşadım. Avukat olarak sakin olayım dedim ama insan olarak mümkün değil.
    Kız birkaç defa evden kaçmış diye sokaklarda başkalarıyla yatıp kalkıp suçu bize yıkmaya çalışıyor, akli dengesi yerinde değil bile dendi.
    O tramvayı yaşayan birinin ruhsal durumu elbette yerinde olmaz ama akli dengesi yerinde değil ne demek? Deli diye tecavüz mü edeceksiniz?
    Elimi tuttuğunda avuçlarının içi terleyen, titremesine zor mani olduğum ve bana ablacım diyen bir çocuktan bahsediyoruz. Adı üstünde çocuk.
    Mağdur çocuk şu an yurtta kalıyor; ama annesi ve küçük kız kardeşi için hayat bundan sonra onunki kadar korunaklı olmayacak maalesef.
    Gözümün önünde kadını "seni de kızın gibi yapacağız" diye tehdit ettiler. Onunla ilgili de ayrıca suç duyurusunda bulunuldu elbet.
    Tecavüze uğrayan çocuğunun hakkını aradı, suçlulardan şikayetçi oldu diye bir anneyi tehdit etmek hangi insani ölçüte sığabilir?
    Son düzenleyen kassandra, 29-06-2015 saat 22:09.

Mia San Mia
    Alıntı Yaparak Cevapla  

En son ne zaman kendime vakit ayırdığımı bile hatırlamıyorum, son altı yedi ayım yarış atı gibi koşuşturmakla geçti.
    yeni bir iş bul , pılını pırtını topla o nefret ettiğin kaosun merkezine taşın ,bi ev bul yerleş, işe git uyum sağla eğitimler toplantılar şehir dışı seminerler...
    Bunların hepsi bir yana bazanın ayakları dolabın rengine uymuyor, perdenin tonu koltuklarla aynı değil diye delirmeler, emlakçılarla mobilyacılarla beyaz eşyacılarla kıran kırana girilen muharebeler derken azıcık evlenmiş buldum kendimi.
    http://youtu.be/Lp1fQ51YZMM Bu adamları dinlerken aklıma düştü burası bi uğrayayım dedim
    Alıntı Yaparak Cevapla  

Son günlerde hiç insan görmek istemiyorum. Ya bu kadar görmek istenmez, yemin ediyorum ortamlardan kaçasım geliyor. Kimseyi çekemiyorum, kimsenin sesini dahi duymak istemiyorum ve zorla insanlar beni sosyalleştirmeye çalışıyor. Ya böyle tam depresyona girecem bi bakıyorum yemeğe gelmişler bi kahveye gelmişler... Dışarı çıkmak istemiyorum diyorum üst üste dışarı çıkartılıyorum zorla. Bıktım, patlayacam uzak durun. 1 yıl falan mağaraya yerleşmeliyim.
    Alıntı Yaparak Cevapla  

Nereye kadar bu koşturmaca..Beyin yorgunluğuna gark olduk velhasıl..
    Alıntı Yaparak Cevapla  

Metrobüse zaten binemiyordum da metroya otobüse filan da binemiyorum artık. Terör saldırılarından sonra herkes potansiyel canlı bomba benim için, her vagon mezarım olacak gibi. Güneşli günlere dair umudumu kaybedeli çok oldu da akıl sağlığım kalsaydı bari.
    Alıntı Yaparak Cevapla  

Şimdi buraya bir mesaj bırakacağım, kim bilir kaç zaman okunmayacak...

Hey gidi amaney. 15 yaşımdan beri üye olduğum, şu anki kişiliğimin oturmasında katkısı olan, sayısız şey öğrendiğim, dünyaya açılan farklı pencerem.
    Tekrar açılmasını dört gözle bekler iken n'oldu da yürümedin? Forumların modası mı geçti? 00'lı yıllarda mı kaldı? Gözü körolasıca sns.
    -
    Siteye giriş yaparkenki beni hatırla butonu üzerine birkaç kelamım (linux'ta şapkalı a yapamamanın acısı, başka yoldan yapmaya üşenme) olacak. Bilmem kaç ay önceki beni ben bile hatırlamazken sen nasıl hatırlayacaksın butoncuk? Ben her giriş yaptığımda aynı ben miyim? Bu ne özgüven sadece bir butonken?
    -
    Nerede o eski Ramazanlar diyecek yaşta olmasam da burnumun direği hafifçe sızlayarak nerede o Amaney'de sabahlamalı, muhabbetli Ramazanlar, çöp kutusunda geyikler diyebiliyorum neyseki.
    -
    Bunları bu konuya neden mi yazdım? Dün yazılmış bir mesaj, yaşam belirtisi, kalp çarpıntısı gördüğüm için.
    himono onna

Alıntı Yaparak Cevapla  

çalışmaktan çok yoruldum. gerçekten artık aşırı yorgunum.
    Alıntı Yaparak Cevapla  

Mesaj Yetkileriniz
  • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
  • Cevap yazmaya yetkiniz yok
  • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
  • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
  •