True Detective

Konu: True Detective

7 Sonuçtan 1-7 Arası Gösteriliyor
  1. #1 True Detective 
    Adı:  true-detective__140415184301.jpg
Görüntülemeler: 203
Boyutu:  80.7 KB

True Detective, HBO'da yayınlanan antoloji formatında bir Amerikan suç drama televizyon dizisidir. Yaratıcısı ve senaristi Nic Pizzolatto olan dizinin ilk sezonunu Cary Fukunaga yönetti. Çoklu zaman çizelgelerinin kullanıldığı birinci sezonda, Louisiana'da 17 yıl boyunca bir seri katili yakalamak için iz süren Louisiana Eyalet Polisi Kriminal Soruşturma Şubesi'nden iki cinayet masası dedektifinin öyküsü konu alındı. Dizinin ilk sezonunda başrollerde Matthew McConaughey, Woody Harrelson, Michelle Monaghan, Michael Potts ve Tory Kittles yer aldı. 12 Ocak 2014'te yayınlanmaya başlayan sekiz bölümlük sezon 9 Mart 2014'te tamamlandı ve eleştirmenlerden büyük beğeni topladı.

Dizinin ilk meraklandırıcı videosu da bu: (evet, meraklandırıcı)

İzleyin.
    Nam-ı diğer: HeLLBoy
    Alıntı Yaparak Cevapla  

2. Beğeni voyvoda bu mesajı beğendi.
    Hayatımda belki de ilk kez bir yabancı diziyi başladığı gün takip etmeye başlamıştım, üstünden 2 sene geçti, bu dizinin, Rust Cohle karakterinin üzerimde bıraktığı etki halen geçmedi. Lost ilk yayınlanmaya başladığı zaman (ki o zamanlar izlemiyordum) insanlar nasıl dizi hakkında tahminlerde bulunmuşsa ben de bu dizi hakkında yabancı sayfalardan okuduklarımla tahminlerde bulunmuştum. Dizi ilk zamanlar sadece 1 sezon olarak planlanmış, beklenenden fazla ilgi görünce ikinci sezonda çekilmişti.

Diziye gelirsek, ilk sezon ve ikinci sezon arasındaki fark oyuncuların ve hikayelerin farklı olması. 2. sezon geçtiğimiz aylarda son buldu ve ilk sezona göre kötü olmasa da aynı kalitede değildi maalesef. Spoiler vermek istemiyorum ama izleyenler bilir, dizide geçen Carcosa bir romandan alınma. Yani dizinin hikayesi edebiyatla da süslenmiş. Ayrıca ilk sezonda gösterilen olaylar daha önce Amerika'da yaşanmış gerçek bir olaydan alınma. Kısa kesersek; yabancı dizilere ilgili ve türü seviyorsanız asla ve asla kaçırmayın.

“You clearly don’t know who you’re talking to, so let me clue you in. I am not in danger, Skyler. I am the danger. A guy opens his door and gets shot, and you think that of me? No!
    I am the one who knocks!”

Alıntı Yaparak Cevapla  

ilk önce şu efsanevi diyaloğu koymak istiyorum:

buraya birkaç tane de soundtrack atalım da adet yerini bulsun.

lera lynn - my least favorite life:

bu şarkının bir de sahnesi var ki çok güzel.ayrıca belirteyim 2. sezonun sountrack i

biraz daha lera lynn yapalım sonra 1. sezona geçicem.

adamın içine bir şeyler oturtuyor.

1. sezondan:

özetle sevildi. 1. sezon kadar efsanevi diyaloglar görmedik.ve ayrıca rust cohle un yerini dolduracak bir karakter de yoktu ama tatmin edici bir sezondu 2. sezon da. sonuç olarak izleyin izlettirin.
    Alıntı Yaparak Cevapla  

İlk 3 bölümünü güncel takip etmiştim 2. sezonun. Ama işler güçler yoğunlaşınca devamını getiremedim. Rachel'ciğim neler yapmış merak ettim şimdi. İndireyim şunu bi.
    Nam-ı diğer: HeLLBoy
    Alıntı Yaparak Cevapla  

İkinci sezonun ilk üç-dört bölümünde acayip sıkılmıştım. Tam diziden keyif almaya başlarken de dizi bitti. 8 bölümdü sanırım ikinci sezon da. Şöyle bi 12 bölüm falan olsaydı tam anlamıyla güzel bir sezon olabilirdi ama ilk sezona göre baya bir sönük kaldı.

İlk sezonu izlemeden önce en sevdiğim dizi karakteri Heisenberg / Breaking Bad olduğundan kullanıcı adını da öyle almıştım fakat kesin söyleyebilirim ki o kadar izlediğim yabancı diziler arasından Rust Cohle karakteri en beğendiğim ve en sevdiğim karakter oldu. En kısa zamanda ilk sezonu tekrardan izleyeceğim.

“You clearly don’t know who you’re talking to, so let me clue you in. I am not in danger, Skyler. I am the danger. A guy opens his door and gets shot, and you think that of me? No!
    I am the one who knocks!”

Alıntı Yaparak Cevapla  

O dizinin diğer sezonlarının hepsi muhtemelen ilki yanında sönük kalacak. İzlediğim en güzel dizilerden birisiydi. Hem ilk sezonunda hem ikinci sezonunda muhteşem bir hikaye ve muhteşem bir oyunculuk performansı var. Katil kim filmlerini/dizilerini seviyorsanız kesinlikle kaçırmayın derim ben.
    Alıntı Yaparak Cevapla  

8. Beğeni Fidelio bu mesajı beğendi.
    geçen ilk sezonunu indirdim, tekrar izledim. ilk izlediğimde kaçırdığım ipuçlarına, spoiler lı sahnelere falan(misal yellow king) pür dikkat kesildim. ilk izlediğim kadar etkilendim . gerçekten tekrar tekrar izlediğim ender dizilerden. adamlar yapmış. benim izlerken kafam zor alıyor, bunlar düşünmüş bulmuş, oturup çekmişler. bravo.
    rust gibi bir karaktere hepimiz açtık. hayatımıza biraz gerçekleri dillendiren, realistik karakter geldi. bir de bi sahnede acayip güzel bir tespit yaptı, ilk defa böyle bir fikri duydum acayip etkilendim o sahneyi bi bulayım da koyayım.

video ingilizcesi, altyazı yok, çevirisi de şu:

"bence insan bilinci evrimde trajik bir şekilde ilerledi, çok fazla bilinçlendik. doğa kendinden bağımsız bir bakış açısı yarattı, bizler doğa kanunlarına göre var olmaması gereken yaratıklarız. hepimiz bir yanılsama içindeyken, duyusal deneyimler ve hislerin gelişimi sayesinde birey olduğumuzu sanan fakat aslında bir hiç olan bireyleriz.

bence türümüzün yapması gereken onurlu davranış, programlamamızı reddedip üremeyi durdurmak ve hep birlikte soyumuzu tüketerek kardeşçe bu haksızlığa bir gecede son vermektir."

bu sahneden sonra uzun bi süre duvara bakıyorsunuz.

---------spoiler-----------

ya dizide tek anlamadığım şey dizinin başlarında rust yellow kingle konuşuyor falan çimleri biçerken, son bölümde kendisi de söylüyor onu daha önce gördüm, ama çim biçme makinesinin üstünde oturuyordu boyunu fark etmedim. yüzünde de sakal vardı yarasını görmedim falan. bakıyorum sahneye hadi cüssesini anlamadın, yüzünün yarısı yara sakalı olsa da fark edilir ki aranızda 50 cm ya var ya yok. her şeyi en küçük ayrıntısına kadar fark ediyosun adamın yüzündeki deformeyi nasıl fark edemiyorsun. orası olmamış bi tek kabullenemedim yani.

--------spoiler-----------------
    Alıntı Yaparak Cevapla  

Mesaj Yetkileriniz
  • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
  • Cevap yazmaya yetkiniz yok
  • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
  • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
  •