Bayanlar Kusuruma bakmayın. - 3 Sayfa

Konu: Bayanlar Kusuruma bakmayın.

Sayfa 3 - Toplam 3 İlkİlk 123
24 Sonuçtan 21-24 Arası Gösteriliyor
    bahsedilen kelime tükezziban ile karıştırılıyor. insanlar farsçadan gelen kedban dan alınma -ve evet evhanımı anlamına gelen -kelime olarak biliyor olabilirler. halbuki Kezban ismi Keziban dan türemiştir ve arapçada da farçda olduğu gibi ev hanımı manasına gelmektedir. Kuran da böyle geciyor olabilir ama bu ismin konulması caizdir ve bir çok din adamı tarafında değiştirlmeye gerek görülmüyordur.

Mia San Mia
    Alıntı Yaparak Cevapla  

Vay anasını ne kezbanmış bi kezban görürsem alnından öpcem.Şu konuyu kapatın gömün içinize yoksa dıdısının dıdısı olacak oldu bile.Eliz yine karşı karşıya geldik ama açıklık getirmekte istiyorum kezban kuranı kerimde yalan anlamındadır tükezziban olması manasını değiştirmez delil istiyorsanız rahman suresini açın bakın derim.Başındaki tü eki bulunduğu babdan dolayıdır bab olayına takılmayın açıklamak isterdim ama gerek sonuçta arapça dersi vermiyorum..Bu arada kafadan uydurmuyorum arapça eğitimi almış biri olarak.Şunuda söylemek isterim bu ismi koyan birine ben karışmam isterse koyar kendi iradesi beni ilgilendirmez ama illada (islama) uygun olsun diyorsa koymaz zaten ismin illa kuranda geçmesi önemli değil önemli olan manasıdır.
    Alıntı Yaparak Cevapla  

Daha önce yazdıklarımı tekrar etmeme gerek yok sanırım ama biraz irdeleyebilirim. Bu konuda her hangi birinden yardım almama gerek olmadığı kanısındayım çünkü Kuran-ı Kerim’i 5 kere hatım etmiş biri için bu gereksiz bir açıklama olur. Belki bazılarınız okumak ,anlamak değildir diye düşünebilir. Size şu kadarını söyleyeyim ben daha 9 yaşındayken öğrenmeye başladım ve aslını öğrenmek için birçok insandan ders aldım. Tabii bunların arasında bunun eğitimini almış insanlar ve yurt dışında yaşayan bu dili tam anlamıyla kavrayabilen insanlar da var. Bir kelime Türkçe de ve daha birçok dilde olduğu gibi birçok anlam ifade ediyor olabilir. Tabi Arapça öğrenirken bunun tam lisanını öğrenmemiş olabilirsiniz. Bu size öz Arapçayı mı yoksa sadece farklı bir lehçesini öğrettiğine ve daha birçok şeye bağlıdır.
    İslam dinine ilgi duymamın yanı sıra birçok dinde araştırma yaptığım bir dönem vardı ve her şeyi tam anlamıyla kavramış olmak tabii ki de mümkün değil. Her din farklı bir kültür demektir ve biz ne kadar şey bildiğimizi fark ediyor olsak bile bilmediğimiz şeylerin eksikliğinin fazlalığı daha çoktur.
    Bu konu daha uzayacaksa farklı bir başlık altında tartışmayı tercih ederim. Tam konu kapanmışken tekrar konunun gündeme gelmesi yeni bir tartışmaya girme isteğine yormuyorum kesinlikle. Sadece soru işaretlerini kafanızdan atmaya çalışıyorum. Cevaplarımı üstüne alınacak varsa Allah aşkına artık bir konu açın oradan sorun veya bir fikri savunun.

Mia San Mia
    Alıntı Yaparak Cevapla  

Olum ne tezler vermişsiniz burda.halbuki ne gereği var di mi, elma yiyip çay içmek varken bu kadar çaba.
    Ben bu manasız tartışmaları tekrar hortlatmak istemiyorum ama içimde kalan bazı şeyler var söylemeliyim.aslında bir şey var, her kızın dediği gibi "acı"
    Beyler öncelikle şunu söyleyeyim çirkinleşip de üff siz de kıllı göbeğinize bıkın girizikalılar falan demiycem, söyleyeceğim hiçbişey de karşı cinsi rencide etmek gibi algılanmasın.neticesinde ben erkekte kıla tüye adonise paraya bakan bi kız da değilim olmadım da çok şükür,olan da zerre umrumda değil insanların düşünceleri benim umrumda değil, isteyen istediğini sevsin.
    Sırf şu kol kıllarını almayan kız başlıklarına hedef olmamak için her ay kolumu alan bi insan evladıyım.kol kılları vücudun diğer bölgelerine göre gerçekten daha az acılı ama yine de alımı zor, zaman ve para kaybı, ayrıca sir ağda kullananlar için ilerde oluşacak kahverengi lekeler de cabası.size tavsiyem çok göze batmıyorsa almayın( erkeklerin tavsiyesini almamaya dikkat edin zira onlar için bir kıl bile göze batabiliyor.)ayrıca hiç almayanlara bilgi olsun bir kere aldığınız takdirde daha çok ve gür bir şekilde çıkıyorlar. bu da ya ömrünüz boyunca hep almanıza neden oluyor ya da epilasyon yaptırmanıza.velhasıl ben bir yıl aldıktan sonra kollarımda leke oluşmaması ve daha fazla zaman kaybı olmaması için epilasyona gittim.evet beyler buraya bir bakın.epilasyon anında yemin ediyorum ağladım.gözümden yaş geldi.bildiğin acı kollara ütü basılıyomuş gibi.hani yanlışlıkla ütüye elin değer de sıçrarsın ya, benim o ütüye kolum 10 dakika boyunca değdi.tabi sonrasında acı kalmıyor geçici ama o anki acı gerçekten felaket.şunu da dip not olarak geçmek istiyorum epilasyonda en az acıyan bölge kol ve bacak bölgesi.en çok da bikini bölgesi.bana deneme olarak bacağımın bi kısmını da yaptı ve ben artık bitsin diye dua ettim.bacaklarıma da yaptırmadım malum acı. ve bu için ben özel hastaneye gittim ve oldukça pahalıydı(tavsiyem siz de güzellik merkezlerinden çok donanımlı hastaneleri tercih edin ne olur ne olmaz.gerçi bana kalsa erkek için çekilir çile değil.)
    Ben bu acıyı tattıktan sonra bir daha da küçük tüyleri almamaya karar versim.nedir bunlar, dediğim gibi kol, elinizin üstündeki kıllar çenenizdeki yüzünüzün yanındaki kıllar, varsa göbeğinizin üstündeki küçük kıllar.kaşları ve bıyıkları alıyoruz o allahın emri ama artık bu saydığım bölgeler gerçekten teferruat.
    Geçen abimle konuşuyoruz.vay efendim parmaklarımın üstündeki kılları niye almıyormuşum, çok çirkinmiş aynı onun elleriymiş.ya ne var diyorum üç beş kıl var orda sen onu dikkatli bakmadığın sürece görmüyosun bile, ondan ne olacak.yok efendim ben bi kızla tanıştığımda ilk ellerine bakıyorum, o çok çirkin.bazı kızların elleri zaten inşaat ustası gibi o ne öyle.bunu diyen oğlan da.. neyse.geçen amfide kızın birinin yanına gitmiş ellerini bi göstersene demiş yanına kendi ellerini koymuş hmm tamam demiş susmuş.kız da çok bozulmuş, bişey diyememiş.oğlum dedim ayı mısın kıza öyle yapılır mı , pis pis gülüyo, yaparım diyo.şimdi yani ne desem boş.
    Ben elimden geldiğince vücudumu diri tutmaya çalışıyorum, mesela iki yıldır fitness a gidiyorum(gerçi kilo veremedim etli butluyum yine ama olsun sıkılaştım). e malum üniversite güzel giyinmeye dikkat ediyorum, kaliteli şeyler yemeye dikkat ediyorum(üniversite zamanı olmuyor pek ama eve geldiğimden beridir 3 aydır abur cubur yemedim, zaten eve her şeyin en iyisini almaya çalışıyorlar zorlansalar da sağolsunlar) bedenimi olabildiğince zinde tutmak istiyorum amacım bu.ağır makyajlarla öldüren diyetlerle vücudumun kalitesini bozmak değil.zaten güzel gözükmek de herkesin hoşuna gider siz bakmayın.biraz kilo verince hemen daha çok vermek istersiniz, zorlansanız da çabalarsınız.giydiğiniz kıyafet güzel durunca modayla daha çok ilgilenirsiniz, kendi tarzınızı yaratmak istersiniz.bir kere oşduğunuzdan daha güzel olduğunuzda inanın paranızın ve bedeninizin el verdiği ölçüde yine çabalarsınız, hoşunuza gider çünkü insanların bakışı hali tavrı.
    Ama bu bazı güruhun yaptığı çirkin kızları linç edelim, kel erkeklerin suratına bakmayın, göbekli erkekleri gördüğümüz yerde tekme atalım ki kilo versinler yazık, şişman kızları saçlarından sürükleyeceksin kıllı kızlarla kafa kafaya tokuşturacaksın tavrı benim hiç hoşuma gitmiyor. Ne oldu mına koyim biz neden bu hale geldik ben hiç anlamıyorum.ben de zamanında bunun tekmesini yediğim içim artık insanlara daha saygılıyım ve kılına tüyüne de oldukça pozitifim.size tavsiyem siz de sevdiğiniz insanların dış görünüşlerini olabildiğince takmayın.mümkünse de bir kızdan kılsızlık değil de iyi karakter bekleyin.sonra o kız sizi daha zengini yakışıklısıyla aldattığında biz niye böyle olduk selin demezsiniz.aynısını kızlara da söylemek benim görevim.kel göbekli fakir diye erkek seçerseniz daha sonrasında bu herif beni niye okulun, iş yerinin şırfıntısıyla aldattı diye başınız yanmayabilir.
    Sevgilerimle.ben kimseyi kırmak istemedim, sadece canım yanıyor ağda yapmaktan artık. Karşımdaki iğrenmesin diye de daha çok yapıcam da en azından biraz empati istedim.birazcık da rahatlamak ne yalan söyleyeyim.
    Alıntı Yaparak Cevapla  

Sayfa 3 - Toplam 3 İlkİlk 123
Mesaj Yetkileriniz
  • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
  • Cevap yazmaya yetkiniz yok
  • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
  • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
  •